Tan Model RF-84F İncelemesi

Tan Model, piyasaya sürmeye hazırlandığı 1/48 ölçek RF-84 kitinin test baskılarını İki Modelci ile paylaştı. Modelin detay kalitesi, ilk üç boyutlu çizimler  firma tarafından paylaşıldığından beri merak konusu, test baskısı üzerinde detayları dikkatimizi çeken parçaların fotoğraflarını paylaşıyoruz. Misafirliğimiz sırasında Tan Model ‘in sahibi Barış Tansoy ile de kısa bir söyleşi yaptık.

2. Ölçekli Dünyalar Model Yarışması

İstanbul Rahmi Koç Sanayi Müzesi’ndeki Fenerbahçe vapurunda her ay toplantılarına devam eden Modelcilik Kulübü Derneği’nin, içinde tüm modelcilik disiplinlerini içeren yarışmasının bu sene ikincisi 16-17 Mayıs tarihlerinde yapıldı. Yurtdışından katılan modellerin geçen seneye göre daha az olmasına rağmen, 541 model, hem nitelik hem de nicelik açısından  geçen seneyi aratmadı. Bu sene de yarışma kayıtları internet…

27. Hava Harp Okulu Plastik Model Uçak Yarışması

Hava Kuvvetleri Müzesi’nin de bağlı birlik konumunda olduğu Hava Harp Okulu Komutanlığı, 1985 senesinde Müze’nin İzmir’den İstanbul’a taşınması ve yeni tesislerinde faaliyete geçmesi anısına, Müze içinde Plastik Model Uçak Kulübü’nün kurulmasından sonra, her sene “Türkiye Plastik Model Uçak Yarışması” düzenlenmeye başladı. Bazı seneler kesintiye uğrasa da, halen Türkiye’deki en uzun soluklu modelcilik yarışması olma özelliğini sürdürmektedir.